Xiaomi Yeelight – Akıllı Ampul İncelemesi

Xiaomi Yeelight – Akıllı Ampul İncelemesi

Akıllı ev konusunda en geniş ürün yelpazesine sahip olan Xiaomi, akıllı ampuller konusunda da başarılı bir konuma sahip. Piyasada şu an 2 farklı model ampul ve toplamda 6 adet aydınlatma kategorisinden ürün bulunduran marka, yakın zamanda ürün gamını genişletmeyi planlıyor.

Tasarımsal olarak çok hoş bir görüntüye sahip olan ampuller, genel performans olarak ise o kadar da başarılı değil. 8W güce sahip olan iki ampulün de parlaklığı 580 lumen düzeyinde ve bazı durumlarda biraz yetersiz kalabilir ama yatak odası veya banyo aydınlatması için yeterli olacaktır.

Xiaomi’nin tüm uygulamaları gibi, Yeelight uygulaması da çok güzel bir tasarım ve işlevselliğe sahip. Uygulama sayesinde evinizin ışıklarını herhangi bir yerden kontrol edebilir, evde ışıkların yanıp yanmadığını görebilirsiniz. Ayrıca ışığı kitap okuma, bebek uykusu, mum ışığı veya alarm gibi önceden belirlenmiş senaryolarla da kullanabilirsiniz. Ekstra olarak da IFTTT uygulaması sayesinde çok daha farklı senaryolar yaratabilirsiniz. Örneğin ışıkları dışarıdaki havaya göre açma kapama veya bir uygulamalardan gelen bildirimleri ampule yansıtma gibi.

Fiyatı çok makul olsa bile, sadece beyaz ışık ampul göz sağlığı açısından da uzun süreli kullanım için tavsiye edilmiyor. Bu yüzden aralarında sadece birkaç dolar fark olan renkli versiyon ampulü tercih etmekte fayda var.