loader

Akıllı ev sistemlerine merak saranlar için belki de ilk seçenek olması gereken ampullerden biri. Uzak Doğu’daki tüm internet mağazalarında oldukça uygun fiyata satın alınabilecek bir ürün olan Magic Blue ampuller, fason üretim olduğundan dolayı bazen daha farklı isimler ile de karşımıza çıkabiliyor.

Apple AppStore ve Google Play mağazalarında yer alan uygulama sayesinde, ampulü detaylı bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Ampulün istediğiniz rengini favorilere ekleyebilir, parlaklığını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca:

  • Işıkların farklı renklerde aralıklı hızlarda yanıp sönmesi
  • Disco modunda çevredeki seslere göre ışıkların tepki vermesi
  • Müzik çalar modunda kütüphanenizdeki şarkılara göre ışığın tepkisi
  • Kamera sayesinde istediğiniz herhangi bir cismin rengini ampule iletmek
  • Önceden ayarlı birkaç senaryoya göre ışığın rengi (Gün batımı, okyanus vb.)

En güzel özelliklerden biri ise belirlediğiniz saate göre ışın açılıp kapanması. Aslında yaz aylarında çok işe yaramasa bile, kış aylarının karanlık sabahlarında uyandığınızda çok hoş bir ortam sağlıyor.

Uygulama her ne kadar tasarımsal olarak eskimiş olsa bile, üzerine düşen görevi fazlası ile yapıyor.

Tabii Magic Blue ampul fiyatından da anlaşılacağı gibi o kadar da muhteşem değil.

Renkli ışıklar küçük bir odada güzel ortam yaratmak için yeterli, fakat verdiği sarı günışığı (2400k) hayli düşük bir parlaklığı sahip ve yalnızca 400 lumen ışık şiddeti sağlamakta ve eski tip halojen ampullere göre bu yaklaşık 25w gücüne tekabül etmekte. Böylesine düşük bir güç ile aslında odanızdaki ana ışık kaynağı olarak değil ama bir gece lambası için fazlasıyla yeterli.

Ampullerin bir diğer zayıf noktası ise desteklediği platformlar. Diğer daha bilinir ve popüler markalara kıyasla, Magic Blue ampuller Apple HomeKit, Google Assistant veya Amazon Echo gibi akıllı asistanların desteğine sahip değil. Fakat biraz uğraştıktan sonra bir Raspberry Pi sayesinde Apple iOS cihazınızın HomeKit uygulaması ile ampulünüzü kontrol edebilir, Siri ile komutlar gönderebilirsiniz.

Sonuç olarak Magic Blue ampuller fiyatını da dikkate alınca, vaat ettiği özellikleri yerine getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir